تبلیغات
طــرفــداران بـــارسلـــونـــا - شگفتی‌سازی لورکوزن مقابل بارسا غیرممکن نیست

طــرفــداران بـــارسلـــونـــا
 
نو آوری نتیجه خواست و تلاش ماست نه رخدادهای ناگهانی

اینم بنر وبم
 

طـــرفداران بـــارسلونا

طرفداران بارسلونا

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 بهمن 1390 توسط علی قندریمدیر فنی فدراسیون فوتبال آلمان گفت: بارسلونا با وجود لغزش‌هایی در این فصل هنوز هم ملاک سنجش فوتبال برتر جهان به شمار می‌رود.


       ماتیاس سامر در گفت‌وگویی با هفته نامه کیکر در مورد رویارویی بایرلورکوزن و بارسلونا (مصاف فرداشب) در لیگ قهرمانان اروپا نقطه نظراتش را بیان کرد.

وی گفت: این دیدار مصافی میان قهرمان دوره قبل این پیکارها با تیمی قدرتمند از بوندس‌لیگا است. در ظاهر ممکن است این‌گونه به نظر رسد چون بارسا در لالیگا امتیازاتی از دست داده پس لورکوزن در لیگ قهرمانان کار راحتی را پیش رو دارد؛ اما باید در نظر گرفت در لیگ اسپانیا، بارسا تنها در رقابت با رئال، در رتبه دوم قرار گرفته است. در لیگ قهرمانان شرایط کاملا فرق می‌کند و هنوز هم بارسا ملاک سنجش فوتبال برتر جهان است.

*آقای سامر، ارزیابی شما از رویارویی بایرلورکوزن برابر بارسلونا (جدال سه‌شنبه شب)‌ در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپاچیست؟

به باورم این دیدار مصافی میان قهرمان دوره قبل این پیکارها با تیمی قدرتمند از بوندس‌لیگا است. در ظاهر ممکن است این‌گونه به نظر رسد چون بارسا در لالیگا امتیازاتی از دست داده، پس لورکوزن در لیگ قهرمانان کار راحتی را پیش رو دارد؛ اما باید در نظر گرفت در لیگ اسپانیا، بارسا تنها در رقابت با رئال، در رتبه دوم قرار گرفته است. در لیگ قهرمانان شرایط کاملا فرق می‌کند و هنوز هم بارسا معیار اصلی فوتبال جهانی است.

*چه دلیلی بر این ادعا دارید؟

من به بازی کاتالان‌ها در دسامبر گذشته در مادرید استناد می‌کنم. بعد از ۲۲ ثانیه رئالی‌ها با گلی زود هنگام پیش افتادند. اما تیم گواردیولا توانست قدرتش را به حریف دیکته کرده و سه گل بزند. این تیم با وجود مشکلاتی که اکنون با آن دست به گریبان است، هنوز همم انعطاف در بازی‌اش دیده می‌شود و از بالاترین سطح توان تاکتیکی برخوردار است.

*به این ترتیب شما بارسا را تیمی کاملا قدرتمند در لیگ قهرمانان اروپا ارزیابی می‌کنید؟

بله. بارسا، بارسا است و براساس سنت کهن خود بازی می‌کند نه با اتکا به چند ستاره. از این تیم حتی اگر بزرگانی مثل اینیستا، ژاوی یا پویول را بگیرید، این تیم باز هم توانمند خواهد بود.

*اما برخی از تحلیل‌گران می‌گویند اگر مغز متفکری مثل ژاوی از بارسا گرفته شود، قدرت این تیم کاهش خواهد یافت.

به این باور احترام می‌گذارم. ژاوی بازیکن کاملا بزرگی است بدیهی است که نبودش در ترکیب تاثیراتی منفی بگذارد. اما من می‌گویم میزان این تاثیرات به قدری نیست که توان بارسا محو شود.

*به نظر شما از فوتبال آلمان اکنون چه بازیکنانی می‌توانند به حد و اندازه‌های ژاوی برسند؟

به‌طور قطع ستارگانی مثل شواین اشتایگر یا مسعود اوزیل. ما هافبک‌های برجسته و البته جوان دیگری هم داریم که باید اجازه دهیم کاملا رشد کرده و به حد ژاوی یا اینیستا برسند.

*پیش‌بینی شما از بازی بایرلورکوزن مقابل بارسا چیست؟ فکر می‌کنید مردان روبین دوت بتوانند مقابل کاتالان‌ها شگفتی ساز شوند؟

انجام این کار بسیار سخت است. اما غیر ممکن نیست. بایرلورکوزن اگر یکپارچه عمل کند،‌این احتمال را دارد که حداقل در بازی خانگی از بارسا، امتیاز بگیرد.

 

طبقه بندی: اخبار بارسلونا، 
برچسب ها: شگفتی‌سازی لورکوزن مقابل بارسا غیرممکن نیست، لورکوزن، بایرن لورکوزن، لورکوزن و بارسلونا، لیگ قهرمانان، لیگ قهرمانان اروپا، چمپیون لیگ، بارسلونا vs لورکوزن،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


دریافت کد شکل ایکون

ابزار وب

زیر باران

Online User
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک